18 Aralık 2008 Perşembe

manifesto 7

Kısa bir yazı olacak..
Her gün yeni bir şey görüp yeni bir şey öğreniyor insan, gelişmenin yeni "gerçekleri" görmenin sonu yok. :) Keşke dediği pek çok şeye iyi ki diyebilmenin mutluluğu içinde soldansay! "Kaybettiklerim kurtulduklarımmış meğer" diyenlerden olmadı ama yine de "doğru" olarak kabul ettiği ve öngördüğü bir konuda haklı çıkmanın, göğüs gerilen şeylerin meyvesini şimdilerde toplamasının ve köprüden önce son çıkışta yoldan çıkmanın doğru olduğunu gördü. Tabi insanlar ve hepimiz hayatımıza kaldığımız yerden, her gün yeni açılımlar ve mululuklarla devam ediyoruz bu tarifi mümkün olmayan harikulade bir şey. Soldansay, bundan aylar evvel bir şey söyledi. Bir şeyin kronikleşmesinden ve tekrarlanacağından söz etti, bugünkü mutluluğu vazgeçmelerinin boşa olmadığını görmesindendi.
Bugünkü dünya mı yalan, yoksa dünkü dünya mı? Saygıyla andığı ama saygı görmediği bir dünle karşı karşıyaydı. Sorun değildi. İlk değildi. Bir duygu düşünün ki, hem çok mutluluk, hem biraz burukluk, hem de bugüne ve yarına umut barındıran içerisinde. Soyut bir olguya bu kadar çok sıfatı yüklemek -belki de daha fazlasını- aslında anlaşılabilir bir şey. Yaşamak lazım. Ve hep derim: Kötü Tecrübe Yoktur. Bu olaylara bakış açısıyla ilgili bir şey, bardağın dolu tarafı.. Olacaktı, kısa sürede olacaktı, oldu. Çok iyi oldu çok!

8 yorum:

triancula dedi ki...

aslında merak etmiyor değilim. içeriğini. ama herhalde bendeki benzerinden olucak sadece diyorum ki, hoş-gel-din!

soldansay dedi ki...

[]triancula: içeriği biraz karışık, yazıklarla ve burda saymaya yer yetmeyecek kadar uzun sıralanabilecek şeylerle dolu bir içerik.. Bir kişiye anlatabileceğim bir içerik.. Benzerdir tüm hikayeler, yeni aktörler katılır aramıza, yeni oluşumlar, belki de geçen seneden kalma eski bireylerle yeni bir gelecek, bu kadar çabuk.. Haklı çıkar soldansay; ve sen ey dostum sende hoşgeldin meqanıma; her gün ve yeniden! :F

maria puder dedi ki...

Güzel şey şu mutluluk.. Buralara bi uğrayıp gider öyle bi eser üzerimize.. Haklı çıkmak.. Bazen bazı sevinçlerin kolu kanadı kırık oluyor soldansayım.. Bazen yanlışlardaki gönüllü doğru oluyor insan,bilirsin az çok.. Ama güzel şey mutluluk..

soldansay dedi ki...

[]maria puder: bilmez miyim maria'm puder'im.. bu benimqine sevinç diyemeyiz; mutluluk diyorum ya o da sadece bazı şeyleri önceden görüp sonradan daha fazla yara almadan bitirmek.. 2005 ve 2006'nın gözünü seveyim, 2008'in dibine işerim..

burcyni dedi ki...

işte keşke lafını bu yüzden hiç sevmıorum..;)

soldansay dedi ki...

[]burcyni: Keşkeler eğer onlardan ders alıyorsan iidr burcyni;) eğer yıllar evvel ders almasaydı bugün bu kadar dik duramazdı soldansay! hoşgeldin..

taner dedi ki...

sabır acıdır meyvesi tatlıdır... bu meyveyi sen bol miktarda yedin. üstüne bir de çalışkanlık ve senin keskin zekan eklenince senin gibi müthiş bi adam çıkıyor ortaya seni ilerde iyi biryerde görmessem şaşarım cankardeşim

soldansay dedi ki...

[]taner atar sever atar: bu yorumunu bu kadar zaman sonra görmek garip oldu ama çok tesekkür ederim canım kardesim:))