26 Aralık 2007 Çarşamba

okulu bitirmek ya da deveye kuğu balesi öğretmek

Uvv gerçekten ne kadar olmuş yazmayalı yaw.. :)) Özlemişim walla; ama şu var: zamanı yettiremiyorum bazen, şuna buna koşturayım ya da evde oturayım derken nedense buraya uğrayamadım bi' türlü.. Neyse kamuoyuna özür kısmından sonra başlığımızın ve konumuzun ne olduğunu öğrenelim..
Bildiğiniz gibi soldansay, 2003 yılında başladı Sakarya'daki öğrenimine.. Okulun ilk yılında hazırlık sınıfını okumak üzere Rosem Yabancı Diller Bölümü'ne (binasında) kayıt yaptırdı ve orada süper 1 yıl geçirdi.. Tabi o zamanlar o 1 yılın daha sonra kendisine geçireceğinden haberi yoktu. (bkz: müstehcen kelimeler) Süperdi; çünkü sabah 08:30 - 11:30 arası bir saat teorik, bir saat pc'de uygulamalı olarak pratik yapıyorduk ve günün geri kalan tüm saatleri bizimdi; ps2, bilardo, tavla, vs... :F Hazırlık böyle geçti; sonra İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ndeki yerimizi aldık.. Yalnız sorunsuz geçen 1. sınıfın ardından, 2. sınıfta 3'e geçme problemi belimizi büktü çoğu insan gibi.. Bir dönemle kurtarırım dediim olay 2. dönemi de yedi ve okul 1 yıl uzamış oldu.. Yani okul seneye bitecek ama bazı hocaların varlığı ile bu çok zor görünüyor.. Efendim?! Evet evet, "zor diye bir şey yoktur; imkansız sadece zaman alır" di mi? görebiliyorum.. :D

Sakarya Üniversitesi'nin öğretim elemanları gerçekten kaliteli şimdi yalan yok; yalnız içlerinden bazılarının(!) "yazın arabayı yenilicem baba" tarzı fikirlere kapılması sonucu çok sayıda öğrenci ya dehşet zor sorularla gümlüo sınavlarda ya da başka bir formül bulunuyor.. Bir keresinde bir hocanın sınıfta, dişlerini sıkarak bize "görüceksiniz; satır aralarından sorucam size" dediğini hatırlıyorum! (hocanın dersinden bu sefer geçmeyi umuyorum; 3.ye alanlardanım). Yani bu zamanda okulu bitirmek zor üstadım; tek derse kalıcam korkusu, bitirme tezi, vs derken sancı dolu bir hal alıyorsunuz, benim o sancıları çekmeme de az kaldı şükür.. Allah'tan birkaç hak yemez ve yedirtmez hocamız var da öğrencilere biraz olsun destek olabiliyor; yoksa okulu bitirmek, deveye kuğu balesi öğretmekten zor üstad.

3 yorum:

_triancula_ dedi ki...

beni anında eğitim ve öğretimden soğuttun ya helal olsun hocam ne diim :)) daha geçen gün ankara'daki kuzenim aynı şeyleri söyledi, o kadar didin uğraş gir, kapağı at sonra bi bak, testere 4 gibi her şey daha yeni başlasın. :)))

soldansay dedi ki...

_triancula_: ahaha hocam kusura bakma yaw; ama walla durum böyle sistemi yaratan, çalan çırpanlara oy verenler utansın a.q / ama yine de durum bu deyip sinmemek lazım girmek, okumak, bunların karşısında durmak lazım:))

cnslgy dedi ki...

İnşallah sağ salim bitirsin okulu:)
Yazın arabayı yenileyeceklerinse canı cehenneme...